СТОРІНКА ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

 

 

Вас вітає практичний психолог

Снегірьова Наталія Анатоліївна

 

   Тиждень психології (розтяжка)

У 2023/2024 н.р. практичний психолог продовжує працювати в дистанційному режимі.

 

Нормативні документи

 

Міжнародна Конвенція "Про права дитини"

 

Закон України "Про освіту" /2017р./

 

Закон України "Про дошкільну освіту"

  

Закон України "Про охорону дитинства"

 

 Етичний кодекс психолога

 

Лист МОН України від 02.08.2022 №1/8794-22 "Щодо діяльності психологічної служби у системі освіти в 2022/2023 навчальному році

 

Лист МОН України від21.08.2023 №1/12492-23 "Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти у 2023/2024 н.р."

 

   

   Робота практичного психолога закладу здійснюється відповідно до пріоритетних напрямів діяльності психологічної служби у системі освіти на 2023\2024 н.р. 

    Одним із головних завдань практичного психолога  є повсякденна психологічна допомога та емоційна підтримка учасників освітнього процесу. 

   Важливими завданнями в роботі практичного психолога в період дистанційного навчання та військової агресії є:

1. Зниження рівня тривоги, страхів, паніки.
2. Підвищення рівня стресостійкості та підтримка емоційної рівноваги.
3. Запобігання соціальним ризикам серед дітей, які перебувають вдома.

   Враховуючи особливі вимоги щодо здійснення діагностичної, корекційно-розвиткової та окремих форм профілактичної роботи (у т.ч. розвиток соціальних навичок), які потребують безпосереднього контакту зі здобувачами освіти та дотримання етичних принципів, зокрема, невтручання сторонніх осіб, конфіденційності та інших - ці заходи не можуть бути проведені у дистанційному режимі, якщо порушуються вищезазначені вимоги! Виняток серед видів діагностичної роботи можуть становити онлайн опитування та/або онлайн анкетування загального змісту.

  Види діяльності практичного психолога в дистанційному режимі: «Консультування», «Просвіта», «Зв’язки з громадськістю», «Навчальна діяльність» (окрім програм, які передбачають тренінгову форму роботи та містять вправи, які не рекомендується проводити з дітьми в онлайн режимі з метою запобігання ризиків психологічного травмування), «Організаційно-методична функція».  Щодо заходів з розділу «Профілактика», можуть бути включені тільки ті форми роботи, які мають на меті формування навичок безпечної поведінки та можуть бути проведені з цільовими групами у форматі кінолекторію чи відеопрактикуму/онлайн практикуму з обов’язковою рефлексією від учасників освітнього процесу за результатами заняття.