ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ

Нормативні документи

Закон України від 18.12.2018р. №2657-VIII"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу" (цькуванню)

Наказ МОН України від 28.12.2019р. №1646 "Деякі питання реагування на випадки булінгу(цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти"

Лист МОН України від 29.12.2018 №1/9-790 "Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу"

Лист МОН України від 29.01.2019 №1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти щодо застосувань норм Закону України щодо протидії булінгу"

Лист  МОН України від 14.08.2020р. №1/9-436 "Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу(цькуванню)"

Лист Донецької обласної державної адміністрації Департамент освіти і науки від 19.04.2021р. №01-19/766/0/160-21 "Щодо випадків булінгу в закладах освіти"

Лист МОН України від 16.07.2021 р. №1/9-362 "Деякі питання організації виховного процесу у 2021/2022 н.р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок"

Рекомендації МОН України щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу(цькуванню) від 18.12.2018 р. №2657-VIII

Новини | Офіційний сайт Бучанської міської ради

Процедура подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки домашнього насильства чи булінгу (цькування) в закладі дошкільної освіти

1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов'язково повідомити директора закладу освіти про випадки домашнього насильства чи булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2. На ім'я директора закладу освіти пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок домашнього насильства чи булінгу (цькування).

3. Директор закладу освіти видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку домашнього насильства чи булінгу (цькування), скликує її засідання.

4. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі практичний психолог), батьки постраждалого та булерів, керівник закладу освіти та інші зацікавлені особи.

5. Рішення комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Зразок заяви.

Директору дошкільного навчального закладу

ясел-садка №27 "Зірочка"

В.В.Кучеренко

від кого ___________________

ЗАЯВА.

Доводжу до Вашого відома, що останнім часом моя донька (син), ПІБ, постійно зазнає морального та фізичного тиску з боку .......(ПІБ образника). Прошу терміново розібратися в ситуації, що склалася.

Дата                                                                                  Підпис

Порядок реагування на доведені випадки домашнього насильства чи булінгу (цькування) в закладі дошкільної освіти

1.   Відповідно до заяви про  випадок  цькування керівник закладу освіти видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

2.     Наказом керівника закладу освіти створюється Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі директора, педагогічних працівників, психолога та батьків потерпілого та булера, інших зацікавлених осіб.

3.     Розглянувши письмову заяву, керівник закладу освіти скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) і окреслює подальші дії.

4.     Комісія протягом однієї доби проводить розслідування, з’ясовує всі обставини цькування та приймає відповідне рішення.

5.     За умови визнання Комісією результатів розслідування фактом булінгу (цькування), керівник освітньої установи протягом однієї доби повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальну поліцію), Службу у справах дітей.

6.     Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.

7.     У разі не визнання Комісією факту булінгу (цькування) і незгоди з результатами рішення потерпілим (його представником), керівник освітньої установи рекомендує звернутись постраждалому (його представнику) із  заявою до  органів Національної поліції України.

8.     За будь-якого рішення Комісії з розгляду питань випадків булінгу (цькування), керівник закладу освіти забезпечує психологічну підтримку усіх учасників відповідного процесу.

Особи,  які  за  результатами  розслідування  є  причетними  до  булінгу,  несуть  відповідальність  відповідно СТАТТІ 173-4  Кодексу  про  адмінправопорушення (Булінг (цькування) учасника освітнього процесу),  а  саме:

•  накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин – якщо  цькували  вперше.
  • накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин,  якщо  дії  вчинили  повторно або  знущалась  група  осіб.
  • неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

НОМЕРИ ТЕЛЕФОНІВ ГАРЯЧОЇ  ЛІНІЇ

ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЮ)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ НАСИЛЬСТВУ

116 123     або        0 800 500 335