Профілактика правопорушень

Корисна інформація та поради

Психологічна служба - Сайт nkievkaschool!

Пам’ятка батькам

"Запобігання злочинності починається з родини"

* Пам’ятайте, що першим університетом життя для дитини є та сім’я, у якій вона народилася. Завдання батьків полягає в тому, щоб створити для дітей атмосферу любові, довіри, духовності і комфорту для успішного здорового зростання.
* Не дивіться на дитину, як на особисту власність. Ви дали їй фізичне тіло, а душа її належить світові. Сприймайте дитину як особистість – єдину, унікальну й неповторну.
* Не висловлюйте частого свого незадоволення, критики – це тільки породжує антагонізм у стосунках дітей і батьків.
* Давайте дітям можливість відчувати ваше визнання і схвалення.
* Ніколи не намагайтеся запевнити дитину в тому, що вона погана.
* Будьте тактовними в стосунках з дітьми.
* Давайте приклад емоційного самоконтролю й витримки.
* Показуйте приклад позитивних дій і вчинків не тільки на словах, а й в конкретних справах.
* Насильство над дітьми – це протиприродний акт, який заборонено законом. Так у Сімейному кодексі констатовано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина має право на належне батьківське виховання».
* Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою.
* Пам’ятайте, що в сім’ї дитина пізнає шляхи взаємодії з іншими людьми.
* Саме в сім’ї дитина отримує програму свого майбутнього життя.

Хай ваша сім’я буде взірцем людяності, доброти, любові. І тоді ніхто не буде наголошувати вам на правах дитини, бо ви їх не будете порушувати, а обов’язки батьків щодо утримання і виховання дітей будуть сприйматися не як обтяжливий тягар, а як органічний прояв батьківської любові до дитини, підтримки в ній людської гідності та самоповаги.